Pierwsze audycje nadawane były w 1996 roku w Dąbrowie Białostockiej przez Leszka w godzinach wieczornych. Celem było zdobycie jak największej ilości słuchaczy i zrobienie bydła na antenie. Nadajnik miał zasięg do 15 kilometrów. W 1997 roku zebrała się przy wódce ekipa w składzie Leszek, Artur, Daniel i utworzyli oni kilkanaście krótkich programów i audycji na domowym komputerze, które cieszyły się ogromnym wzięciem. Tak wszystko się zaczęło.

Pod koniec roku 1997 dołączył do nich Robert. Podsłuchując wiejskie rozmowy z okolicznych wsi wpadli oni na pomysł aby zrobić kilka wywiadów z rolnikami. Po wprowadzeniu zawodowej wiochy do audycji Radio Chlew zdobyło jeszcze większą popularność wśród słuchaczy w Dąbrowie Białostockiej i nie tylko. Spożywając alkohol Robert z Leszkiem stworzyli naprawdę kilka walących z nóg wywiadów, programów i reklamówek.

Spożywając jeszcze więcej alkoholu i wyszydzając wiochę w dalszym ciągu pojawiały się nowe pomysły. W 1998 roku latem z pomysłu Leszka pojawił się pierwszy utwór muzyczny pod tytułem 'Moje Filcy' do którego tekst został napisany po wypiciu butelki wódki. Muzyka została zapożyczona po znajomości od jednego zespołu z Dąbrowy Białostockiej. Piosenka miała premierę pod nieistniejącym już barem 'Grota' w Dąbrowie Białostockiej. Był to pierwszy hit Radia Chlew. Zagrany z Poloneza z głośnika estradowego o godzinie drugiej w nocy spowodował, że Robert i Leszek nie mieli już wstępu do wyżej wymienionego pomieszczenia i byli pierwsi na czarnej liście, którą prowadził barman.

Później pojawiły się takie hity jak 'Oddech Świeży Śledziowy', 'Lody Dla Rolników', 'Miał Ja Na Wioscy Szambo', 'Kiedy Wtedy Czuję Twe Skarpety', 'Pijane  Bałwany', 'Wirginia' i wiele innych. Radio Chlew oficjalnie przestało działać w 1999 roku. Powodów było wiele. Nigdy już nikt nie usłyszał Radia Chlew w eterze. Popularność jednak ciągle rosła i rośnie.

Obecnie rozpowszechnianie odbywa się poprzez Internet, który promuje piosenki, programy, wywiady i inne materialy nadawane kiedyś w Radio Chlew. Po roku 2000 Marcin i Marek nagrali kilkadziesiąt utworów, które również cieszą się ogromną popularnością. Są to na przykład 'Wioska Moja Kochana', 'On Brudny Ona Śmierdząca', 'Na Polu Od Rana', '
Czuję Się Jak W Chlewie', 'Lubisz Świniom Dawać', 'Pekaes', 'A Nu Jaho'. To dzięki nim w Radiu Chlew coś się jeszcze nowego tworzyło i radio w ogóle żyło.

W chwili obecnej Radio Chlew tworzy jedynie Żiżej Skwarka, który cały czas nagrywa nowe śmieszne piosenki. Do czasu usunięcia serwisu muzycznego na Wirtualnej Polsce liczba ściągnięć i odsłuchań utworów Radia Chlew wynosiła ponad 5 milionów. A nu jaho. Kultura musi być. Z rolniczym pozdrowieniem. Trymajcie kania za lejcy i niech moc będzie z wami
.
Copyright © by Radio Chlew - A nu jaho. Kóltóra mósi być.