Pierwsze audycje nadawane były w 1996 roku w Dąbrowie Białostockiej przez Leszka w godzinach wieczornych. Celem było zdobycie jak największej ilości słuchaczy i zrobienie bydła na antenie. Nadajnik miał zasięg do 15 kilometrów. W 1997 roku zebrała się przy wódce ekipa w składzie Leszek, Artur, Daniel i utworzyli oni kilkanaście krótkich programów i audycji na domowym komputerze, które cieszyły się ogromnym wzięciem. Tak wszystko się zaczęło.

Pod koniec 1997 roku dołączył do nich Robert. Podsłuchując wiejskie rozmowy z okolicznych wsi wpadli oni na pomysł aby zrobić kilka wywiadów z rolnikami. Po wprowadzeniu zawodowej wiochy do audycji Radio Chlew zdobyło jeszcze większą popularność wśród słuchaczy w Dąbrowie Białostockiej i nie tylko. Spożywając alkohol Robert z Leszkiem stworzyli naprawdę kilka walących z nóg wywiadów, programów i reklamówek.

Pod wpływem jeszcze większej ilości alkoholu artyści z Radia Chlew mieli coraz więcej tematów do nagrywania. Latem w 1998 roku z pomysłu Leszka pojawił się pierwszy utwór muzyczny pod tytułem 'Moje Filcy' do którego tekst został napisany po wypiciu butelki smacznej wódki. Muzyka została udostępniona przez jeden zespół Disco Polo z Dąbrowy Białostockiej. Piosenka miała premierę pod nieistniejącym już barem 'Grota' w Dąbrowie Białostockiej. Był to pierwszy hit Radia Chlew. Zagrany z Poloneza z głośnika estradowego o godzinie drugiej w nocy spowodował, że Robert i Leszek nie mieli już wstępu do wyżej wymienionego pomieszczenia i byli pierwsi na czarnej liście, którą prowadził barman.

Później pojawiły się takie hity jak 'Oddech Świeży Śledziowy', 'Lody Dla Rolników', 'Miał Ja Na Wiosce Szambo', 'Kiedy Wtedy Czuję Twe Skarpety', 'Pijane  Bałwany', 'Wirginia' i wiele innych. Radio Chlew oficjalnie przestało działać w 1999 roku. Powodów było wiele. Nigdy już nikt nie usłyszał Radia Chlew w eterze. Popularność jednak ciągle rosła. W związku z tym
od 2000 roku Marcin i Marek zaczęli nagrywać nowe utwory, które również spodobały się fanom wioskowych i rolniczych klimatów. Są to na przykład 'Wioska Moja Kochana', 'On Brudny Ona Śmierdząca', 'Na Polu Od Rana', 'Czuję Się Jak W Chlewie', 'Lubisz Świniom Dawać', 'Pekaes', 'A Nu Jaho'. To dzięki nim w Radiu Chlew coś się jeszcze nowego tworzyło.

W grudniu 2012 roku w serwisie muzycznym na Wirtualnej Polsce liczba ściągnięć i odsłuchań naszych utworów wynosiła ponad 5 milionów. To był najlepszy wynik. Utwory królowały na liście przebojów w dziale 'Humor' a razem z nami były takie zespoły jak Big Cyc, Ich Troje oraz Arka Satana. O popularności Radia Chlew w serwisie WP MP3 można poczytać TU, gdzie komentowane jest zamknięcie bardzo popularnej wtedy strony z różną polską muzyką.

W chwili obecnej Radio Chlew tworzy jedynie Żiżej Skwarka, który cały czas nagrywa nowe piosenki i prowadzi wszystkie media społecznościowe.Rozpowszechnianie materiału odbywa się poprzez różne strony internetowe. A nu jaho. Kóltóra mósi być. Z rolniczym pozdrowieniem. Trymajcie kania za lejcy.


Stworzone przez Radio Chlew. A nu jaho. Kóltóra mósi być.