Pierwsze audycje nadawane były w 1996 roku w Dąbrowie Białostockiej przez Leszka w godzinach wieczornych, których celem było zdobycie jak największej ilości słuchaczy i zrobienie bydła na antenie. Nadajnik miał zasięg do 15 kilometrów. W 1997 roku zebrała się przy wódce w domu u Daniela ekipa w składzie Leszek, Artur, Daniel i utworzyli oni pod wpływem alkoholu kilkanaście krótkich czołówek, programów i audycji na domowym komputerze, które cieszyły się ogromnym wzięciem. Tak wszystko się zaczęło.

Pod koniec roku 1997 dołączył do nich Robert. W ekipie Radia Chlew udzielał się już tylko Leszek i rzadko Artur, który był technikiem i obsługiwał sprzęt. Podsłuchując wiejskie rozmówki z okolicznych wsi wpadli oni na pomysł aby zrobić kilka wywiadów z rolnikami. Po wprowadzeniu zawodowej wiochy do audycji Radio Chlew zdobyło jeszcze większą popularność wśród słuchaczy w Dąbrowie Białostockiej i nie tylko. Spożywając alkohol Robert z Leszkiem stworzyli naprawdę kilka walących z nóg wywiadów, programów i reklamówek. Wtajemniczonym nie trzeba tłumaczyć.

Spożywając jeszcze więcej alkoholu i wyszydzając wiochę w dalszym ciągu pojawiały się nowe pomysły. I tak to w 1998 roku latem z pomysłu Leszka pojawił się pierwszy utwór muzyczny pod tytułem 'Moje Filcy' do którego tekst został napisany po wypiciu butelki wódki. Muzyka została zapożyczona po znajomości od jednego zespołu z Dąbrowy Białostockiej. Utwór 'Moje Filcy', który miał swoją premierę pod nieistniejącym już barem 'Grota' w Dąbrowie Białostockiej był pierwszym hitem Radia Chlew. Zagrany z samochodu, z głośnika estradowego, z dużą mocą o godzinie 2 w nocy spowodował, że ekipa radia nie miała już wstępu do wyżej wymienionego pomieszczenia. Artyści z Radia Chlew byli pierwsi na czarnej liście, którą prowadził barman.

Później pojawiły się takie hity jak 'Oddech Świeży Śledziowy', 'Lody Dla Rolników', 'Miał Ja Na Wioscy Szambo', 'Kiedy Wtedy Czuję Twe Skarpety', 'Pijane Jak Bałwany, 'Wirginia' i wiele innych. Radio Chlew oficjalnie przestało działać w 1999 roku. Powodów było wiele. Nigdy już nikt nie usłyszał Radia Chlew w eterze. Popularność jednak ciągle rosła i rośnie.

Obecnie rozpowszechnianie odbywa się poprzez Internet, który promuje piosenki, programy, wywiady nadawane kiedyś w Radio Chlew. Widząc wzrastające zainteresowanie Marcin i Marek nagrali kilkadziesiąt utworów, które cieszą się ogromną popularnością. Są to na przykład 'Wioska Moja Kochana', 'On Brudny Ona Śmierdząca', 'Na Polu Od Rana', 'Dobry Interes', 'Lubisz Rano Wstawać', 'Pekaes', 'A Nu Jaho i inne'. To dzięki nim w Radiu Chlew coś się jeszcze nowego tworzyło i radio w ogóle żyło.

W chwili obecnej Radio Chlew tworzy jedynie Żiżej Skwarka, który cały czas nagrywa nowe śmieszne piosenki. Do czasu usunięcia serwisu MP3 na Wirtualnej Polsce liczba ściągnięć i odsłuchań utworów Radia Chlew wynosiła ponad 5 milionów. A nu jaho. Kultura musi być. Z rolniczym pozdrowieniem. Trymajcie kania za lejcy i niech moc będzie z wami
.
Copyright © by www.radiochlew.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.